
A tudatosság hatalma
Jó lenne boldognak lenni! Kellene egy új munkahely! Több pénz! Igazi szerelem.
Könyvek, előadások a gondolat teremtő erejéről. Akiknek misztikusan hangzik a téma, legyintenek. Vannak akik akik belevágnak, nem jön össze. És vannak akiknek sikerül.
"Az egyiknek sikerül, a másiknak nem." Miért?
Gondold át. Kik írták ezeket a könyveket (pl E Tolle, Louise L. Hay). Hol tartottak amikor kiadták a könyveiket? Honnan indultak? Mi a közös bennük? Egyiküknek sem volt könnyű élete, mindannyiukban ott volt a belső elhatározás.

"Megismerni magam, megtudni mit miért." Tudni hogyan működöm, hogyan gondolkodom, és miért úgy. Amit szeretnék, előrevisz, vagy hátráltat? Önismeret! Reális önismeret! Enélkül a nagyoknak sem ment volna.
A gondolattal való teremtésnek vannak kijelentései
- Az önmagunkkal folytatott belső párbeszéd, minden esetben megnyilvánul akár konstruktív, akár destruktív.
- A gondolataimért én vagyok a felelős.
- Ami téged vonzz, azt te is vonzod.
- Amitől félsz bekövetkezik.
Hosszan lehetne sorolni.
Hogyan? Hogy tudunk valóban teremteni a gondolatainkkal? Miért fontos az önismeret?
Az önismeret nem csak azt jelenti hogy el tudom helyezni magam egy helyzetben. Azt is hogyan gondolkodom. Ismerem-e hogy elmém hogyan működik. Az én elmém hogyan? Azt lehet tudni hogy az agy hogyan működik, nem erről van szó. Az agy egy szerv, az elme ezerszeresen több ennél. Az elmém magában foglalja a tapasztalataimat, félelmeimet, örömömet, az értékrendemet, a kultúrát ahol felnőttem, a családi identitásomat, szokásaimat, a tudást amit megszereztem, a személyes és a kollektív tudattalanomat stb.
Ha meghallgatom az előadót, elolvasom a könyvet elhatározom hogy én is, akkor ismernem kell az elmém/magam annyira, hogy megfelelő módon tudjam az agyamat irányítani. Hogy az jöjjön ki a dologból, amit valóban szeretnék.
Tegyük fel azokat a kérdéseket magunknak, amik ténylegesen előbbre visznek
- Ismerem-e magam annyira hogy tudom mi a jó nekem? Ebben nem lehet általánosítani.
- Eddigi tapasztalataim, bevésődéseim megengedik-e nekem hogy elindítsam azt a teremtő folyamatot amiről most úgy gondolom hogy jó. Ez komoly kérdés. Nagyon sokan elhatároznak valamit, amiről nem is tudják hogy a saját elméjük (ismétlem nem az agy) nem fogja engedni azt. Miért nem? Mi tehetek azért hogy itt ne legyenek ellentmondások.
- Mik a félelmeim? Miért? Ha az elhatározásod és a belső meg nem nevezett félelmed párbajt vív, a félelem marad felül - mindig -. Érdemes hatástalanítani őkelmét. Erre vannak egyszerű, könnyen elsajátítható technikák.
- Ha tudatosan elkezdesz arra koncentrálni, amiről úgy gondolod hogy bevonzanád, ám ennek a bevonzani kívánt dolognak a birtoklása ellentétben áll a felettes éneddel/neveltetéseddel, akkor az elképzelést a felettes éned/neveltetésed fogja meggátolni.
- Amikor céltalan pozitív dolgokról (Ha ezt elérném akkor....stb) gondolkodol az inkább nevezhető álmodozásnak min teremtésnek. A teremtéshez elhatározás szükségeltetik. Az elhatározáshoz a cél meghatározása, a megvalósításhoz energia, annak tudása kell, hogy képes vagyok rá. Ahhoz hogy tudjam ezt, ne csak gondoljam, ismernem kell a saját működésemet, önmagamat. Az önismeret tartó pillér. A sikerekhez elvezető út bennünk van. Igaz. Az kérdés persze, hogy megvalósítunk, vagy ábrándozunk.
Köszönöm a figyelmedet!
Szeretettel: Ilda
Ahhoz hogy felismerd mi az benned, ami gátol a megvalósításban, hogyan indulj el, ajánlom:
- Grafológia személyiségképek közül a Rövidportrét, ami a személyiséged főbb területeit öleli fel úgy hogy egy kérdésre keressük a választ. Ez egy bizonyos cél elérésekor segít.
- Az Átfogó Személyiségképet, ami egy rólad szóló kisregény. Felöleli a teljes személyiségedet. Itt az összes kérdésedre választ kapsz.
- A fentiek elkészítése és megbeszélése után, tudjuk azokat a technikákat megbeszélni. és begyakorolni amik valóban segítenek céljaid elérésében.
- Árakat itt találod